Frizer canin / veterinar

Perfect Pet Salon SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job-ul disponibil este de frizer intr-un salon pentru animalute.

Fiind un salon cu experienta si specializat pe frizeria pentru animalute, atributiile sunt distribuite intre diversi angajati, asa ca frizerilor le revine responsabilitatea de a cosmetiza animalutele intr-un mod exceptional.

CERINTE

Experienta in frizeria pentru animale.
Persoana rabdatoare si grijulie (nu lucram cu anestezie, nu promovam lovirea/disciplinarea fizica a animalutelor)
Disponibilitatea pentru lucrul pe termen indelungat - preferam persoanele statornice in locul celor sezoniere.

BENEFICII OFERITE

Beneficiile sunt nenumarate pentru cineva care isi doreste o cariera in acest domeniu:
-lucrul in cel mai popular salon de frizerie pentru animale
-acces la cele mai bune echipamente (ne asiguram ca niciodata sa nu lipseasca nimic)
-job permanent cu salariu fix (inclusiv pe perioada iernii)
-colegi tineri, pasionati de aceasta activitate, cu care te vei putea sfatui oricand asupra diverselor aspecte ce tin de job
-atributii limitate la cele de frizer (fara incasare de bani, fara vanzare in petshop, etc)
-orar de lucru rezonabil, pe ture, cu 40-45 ore lucrate saptamanal
-formalitati de angajare legale
-salon amenajat foarte elegant/modern
-suport din partea personalului din cabinetul nostru veterinar pentru situatiile dificile
-personal dedicat pentru asistenta frizerilor (pentru spalat caini, curatenie, pregatit sampoane, etc).
-amplasare foarte convenabila, ce permite accesul usor cu metroul (statie la 1 minut), tramvai (1minut), diverse autobuze (

Salon de cosmetica si centru medical veterinar. Cel mai popular pe Internet si Facebook (>17.000 fani).
Spatiu modern amenajat si utilat de peste 100mp.