Frigotehnist

DAAS International Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Responsabil cu intretinerea, reglarea, repararea, executarea de manevre, montarea si controlul echipamentelor instalatiilor frigorifice (hidraulica si automatizare)
• Diagnosticarea si remedierea deficienţelor de funcţionare ale echipamentelor instalaţiei frigorifice şi propune măsuri specifice pentru remedierea acestora
• Diagnosticarea si remedierea deficientelor de functionare ale echipamentelor instalatiei de automatizare şi propune măsuri specifice pentru remedierea acestora
• Stabileşte necesarul de materiale (piese de schimb, AMC - uri şi echipamente specifice) şi se asigură de recepţionarea şi montarea lor
• Intreţinerea curentă a instalaţiei frigorifice
• Punerea/ scoaterea în si din funcţiune a instalaţiei frigorifice
• Efectuarea de montaje de echipamente in parametrii de calitate, conform cartii tehnice a utilajelor
• Raspunde de calitatea reparatiilor efectuate

CERINTE

• Calificare profesionala ca frigotehnist;
• Cunostinte tehnice in domeniul frigului comercial si industrial;
• Experienta de min. 1-2 ani pe o pozitie similara;
• Cunostinte de operare PC;
• Capacitate de diagnoza tehnica rapida;
• Orientare catre client;
• Atentie la detalii si atentie distributiva;
• Capacitate de a lucra in echipa;
• Rezistenta la stres;
• Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

• Lucrul intr-un mediu profesionist, intr-o companie serioasa si stabila;
• Tichete de masa sau diurna, cazare si transport asigurate;
• Tichete cadou de sarbatori;
• Laptop;
• Masina de serviciu;
• Telefon;
• Training on the job.

Vanzare, montaj si servisare echipamente profesionale HoReCa, frig comercial si industrial, shopfitting, rafturi comerciale si industriale, mobilier