FREZOR CNC

RCG SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Cunostinte frezare comanda numerica;

Compania RCG Solutions s-a infiintat in anul 2001 si are ca principal domeniu
de activitate proiectarea si executia matritelor pentru injectie si a
stantelor. Design de produs, proiectare si executie de matrite pentru
injectie mase plastice si cauciuc, matrite pentru turnare sub presiune (TSP)
si de extrudare-suflare, programare si prelucrare in comanda numerica, toate
constituie activitati specifice firmei RCG Solutions. Personalul calificat,
ca si tehnologia de ultima ora si o documentare tehnica completa, ne permit
sa oferim clientilor matrite de inalta calitate, la preturi competitive si
respectand termenele de livrare.

Toate acestea ne-au permis sa ne impunem nu numai pe piata interna, dar si
pe cele vest-europeana si americana, clientii nostri provenind atat din Romania, cat si din Austria,
Germania, Franta, Italia, Spania sau SUA. Firma noastra si-a creat deja un
portofoliu de clienti din industria auto, electronica, industria ambalajelor
industriale si alimentare, industria produselor medicale, cosmetice sau a
telecomunicatiilor.