Fizician

ConSeco International S.R.L.

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Atributii si responsabilitati:

- Proiecteaza si implementeaza in fabricatie, tehnologiile privind acoperirile optice;

- Urmareste respectarea instructiunilot tehnologice de catre operatori;

- Dezvolta si monitorizeaza procesele

- Acorda asistenta tehnica, acolo unde este cazul;

- Masoara transmisia / reflexia spectrala si urmareste testele de durabilitate si de mediu;

- Respecta prevederile Sistemului de Management al Calitatii.

CERINTE

- Absolvent Facultate de Fizica;

- Cunostinte teoretice si practice de mecanica, fizica, optica;

- Experienta relevanta in activitatea de productie de minim 5 ani, de preferabil in companii multinationale;

- Limba engleza - nivel mediu citit, vorbit;

- Operare PC – MS Office;

- Cunostinte tehnice in vederea citirii desenelor de execuţie, a fişelor tehnologice, a planurilor de operaţii;

- Noţiuni de bază despre materiale, simbolurile acestora, caracteristici;

- Tipuri de aparate de măsură şi control, modul de utilizare a acestora;

- Posibilitatea de lucru in schimburi.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru modern
Training in vederea cresterii perfomantei profesionale;
Pachet salarial in concordanta cu nivelul de pregatire si performanta.

ConSeco International is a company wich offers profesional consultancy in human resources for all industries.

ConSeco was founded in 2001 and has on the beginning partners who are active in the following areas: pharmaceutical, parapharmaceutical, cosmetics, medical devices, private hospitals, etc.

Since 2007 we provide specialised services to all kind of companies.