Firma cauta asistent medical de laborator

SC APT MEDICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam asistent medical de laborator, cu ALP si experienta in domeniile: biochimie, hematologie, coagulare, imunologie, pentru laborator de analize medicale in contract cu CASMB si CASAOPSNAJ, de cotatie medie, aflat in zona pietei Mihalache, sector 1, stradal.

CERINTE

- Asistent medical de laborator cu ALP si experienta in domeniile: biochimie, hematologie, coagulare, imunologie;
- Domiciliul in zona pietei Ion Mihalache sector 1 sau imprejurimi (inclusiv zona Militari, Crangasi, Regie) reprezinta un avantaj;
- Program de lucru: 09.00 - 17.00;
- Capacitatea de a pregati aparatele si a centrifuga probele pentru medicul de laborator si biologii/biochimistii care lucreaza in tura de dupa-masa (probele ajung in jurul orei 13.00);
- Capacitatea de a-si insusi si respecta modul de lucru al personalului de laborator cu studii superioare in domeniile enumerate (responsabili de analize);
- Receptia reactivilor si consumabilelor de laborator;
- Receptia zilnica a probelor biologice de pe teren cu consemnarea acestora;
- Monitorizarea laboratorului in perioada de dimineata pana la aparitia personalului responsabil de analize;
- Intocmirea (impreuna cu responsabilii de analize si a directorului economic) necesarului de reactivi si consumabile in timp util, pe masura consumarii acestora;
- Capacitatea de a procesa analize medicale manual sau automat sub indrumarea responsabililor de analize medicale reprezinta un avantaj;
- Rezistenta la stres, capacitatea de analiza-sinteza, coordonarea activitatilor in functie de necesitatile impuse de responsabilii de analize reprezinta un avantaj;
- Implicarea in activitati legate de respectarea standardului de calitate ISO EN 15189 reprezinta un avantaj si va fi remunerata separat, la vizitele RENAR.

BENEFICII OFERITE

- Decontare transport