Financial Manager- experience in consulting services, BPO

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contabilitate statutara pentru clientii companiei (companii multinationale);
Rapoarte de management pentru clientii companiei;
Consultanta contabila pentru clientii companiei;
Revizii contabile si verificari contabile;
Rapoarte de expertiza extra-judiciara;
Coordonarea echipei formate din 5 contabili;
Responsabil pentru elaborarea rapoartelor financiare exacte, dupa cum este necesar;
Responsabil pentru reconcilierea conturilor bancare;
Taxele includ evidentierea de gestionare a potentialelor probleme care afectează cheltuielile, solduri sau fluxului de numerar, monitorizarea și interpretarea fluxurilor de numerar și estimarea tendințelor viitoare;
Identificarea de solutii la probleme, oportunitati sau problemele ridicate in termenul limita indicat;
Mentinerea relațiilor de lucru excelente cu echipa de lucru, asigurandu-se că fiecare membru al echipei este capabil sa gestioneze volumul de munca și să îndeplinească obiectivele stabilite;
Furnizarea si interpretarea informatiilor financiare;
Efectuarea de revizuiri si evaluări pentru oportunități de reducere a costurilor;
Gestionarea financiar-contabila de monitorizare a companiei si a sistemelor de raportare;
Mentinerea legaturii cu auditorii pentru a asigura o monitorizare anuala;
Dezvoltarea relatiilor externe, cu contacte adecvate, de exemplu, auditori, avocati, bancheri si organizatiile publice;
Efectarea de functii generale de contabilitate, inclusive asigurarea functionarii sistemului, inclusive intocmirea de documente contabile;
Mentinerea la curent cu evolutia reglementarilor financiare, contabile si legislative.
Alte proiecte cum au fost desemnate din timp în timp de catre autoritatile de supraveghere.

CERINTE

Studii superioare in domeniul financiar contabil;
Experienta pe o pozitie similara si in domeniul serviciilor financiar contabile- reprezinta avantaj;
Experienta de lucru cu pachetul Microsoft Office;
Cunsotinte de limba engleza la nivel avansat;
Membru CECCAR- constituie avantaj;
Cunostinte IFRS.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant (discutabil in functie de nivelul profesional).

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.