Fermieri/Inspectori daune (agricole)- in toata tara

Agra Asigurari

Job expirat

RESPONSABILITATI

- activitatea de constatare a evenimentelor si evaluarea daunelor la culturile de plante
- coordinarea planului de evaluare
- asistenta tehnica pentru activitatea din teritoriu
- documentarea electronica a rezultatelor
- cunoasterea produselor Agra Asigurari.

CERINTE

- studii de tehnice in domeniul agricol (liceu/universitate)
- experiența în agricultura, viticultura, pomicultura si legumicultura
- abiltitati de comunicare, organizare, capacitate de analiza si sinteza
- cunoștințele de operare pe calculator
- preferabil cunostinte de limba germana si/sau engleza
- permis de conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea unei cariere de succes intr-o companie solida si dinamica
- decontare deplasari
- posibilitati deosebite de pregatire profesionala in cadrul propriei Academii.

Compania Die Österreichische Hagelversicherung a intrat, in anul 2015, pe piata asiguratorilor din Romania, ca urmare a unui proces amplu de extindere in Europa de Est. Societatea a fost infiintata in 1947 in Austria la initiativa fermierilor si este prezenta, in acest moment, pe pietele din Austria, Cehia, Slovacia, Ungaria, Slovenia si Romania. Obiectivul principal al companiei este acordarea cat mai rapid a ajutorului necesar, dar si reducerea birocratiei legata de incheierea politelor de asigurare si a constatarilor de daune.