FARMACIST SEF DEPOZIT

DITA IMPORT EXPORT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania Dita Import-Export cauta o persoana experimentata si dinamica care sa se alature echipei de management,in pozitia de Farmacist Sef Depozit.

- Coordoneaza activitatea angajatilor din depozit;
- Raspunde de aprovizionarea, receptia, depozitarea si eliberarea produselor medicamentoase in conditiile impuse de legislatia in domeniu;
- Raspunde de implementarea si mentinerea sistemului de asigurare a calitatii produselor si serviciilor;
- Raspunde de obtinerea si reinnoirea la timp a tuturor autorizatiilor de functionare a depozitului, pe care le pune la dispozitia organelor de control;
- Urmareste in ce masura performantele obtinute corespund standardelor preconizate, determina cauzele nerealizarilor si ia masuri coercitive acolo unde este cazul;raspunde in fata organelor de control pentru activitatea depozitului.

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Farmacie - obligatoriu
Aviz de libera practica
Bune abilitati de comunicare
Orientare catre rezultat
Abilitatea de a lucra in echipa
Abilitati de organizare si planificare
Experienta de lucru in depozit.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv;
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie de renume, cu o pozitie solida pe piata;

Dita Import-Export S.R.L. face parte incepand cu anul 2007 din grupul de firme Gedeon Richter, singura companie cu o activitate integrata, din piata farmaceutica romaneasca.

Grupul Gedeon Richter cuprinde 4 entitati:
Richter Romania S.A. (partea de productie),
Armedica Trading (partea de dezvoltare),
Gedeon Richter Farmacia (partea de retail),
Dita Import-Export, Sibofarm Sibiu, Activ Farm (partea de distributie).

In cadrul grupului, pe plan local, lucreaza in prezent circa 1.200 de persoane din care 600 la nivel de productie, 400 la nivelul distribuitorului, restul fiind distribuiti in retail.