Farmacist Sef

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizează, conduce şi controlează întreaga activitate tehnico-profesională din cadrul farmaciei;
- Răspunde de precizia raporturilor către CJAS conform cerinţelor;
- Întocmeşte şi înaintează raport săptămânal şi lunar către managerul regional;
- Controlează şi execută operaţiunile de gestiune(intrări, ieşiri, NIR, facturi) ale farmaciei;
- Supraveghează, coordonează, verifică şi evaluează activitatea farmaciştilor şi asistenţilor de farmacie angajaţi şi a celor aflaţi în practică;
- Asigură şi execută eliberarea medicamentelor pe bază de prescripţie medicală;
- Informează corect pacientul asupra tuturor aspectelor legate de medicament, mod de administrare, doze, reacţii adverse, efecte secundare şi preţ;

CERINTE

Studii de bază: Facultatea de Farmacie
Studii speciale: rezidenţiat in farmacie
Experienţă: minim 1 an in domeniul farmaceutic
Certificat de membru CFR valabil
Cunoştinţe operare PC

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- mediu de lucru placut;
- posibilitati de promovare.

Locatie: diverse orase din tara pe langa cele mentionate

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro