Farmacist Bucuresti

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elibereaza produsele farmaceutice, conform legislatiei in vigoare
- Consiliaza pacientii si recomanda produse OTC si non-farmaceutice
- Comunica deschis cu pacientul pentru a oferi recomandarile potrivite, detalii despre produse si modalitatea lor de administrare sau informatii despre cele mai noi campanii derulate in farmacie
- Verifica si controleaza stocurile si termenele acestora de valabilitate
- Colaboreaza eficient in cadrul echipei pentru indeplinirea cu succes a obiectivelor lunare

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Farmacie
- Certificat de membru al colegiului Farmacistilor
- Experienta de minimum 1 an, intr-o farmacie de circuit deschis
- Cunostinte operare PC
- Abilitati de comunicare si relationare interpersonala
- Empatie si orientare spre nevoile pacientilor
- Abilitati de invatare, initiativa si orientare spre realizarea obiectivelor profesionale

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv