FARMACIST/ ASISTENT FARMACIE

M-grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

* supravegheaza si elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala
* elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite
* prepara retete magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor
* supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar
* tine evidenta produselor toxice si stupefiante

CERINTE

obligatoriu absolvent al Facultatii de Farmacie/scoala posliceala de Asistenti Farmacie
* orientare catre relatia cu clientul
* cunostinte operare PC
* atentie distributiva
* comunicativ
* dornic sa acumuleze cat mai multe cunostinte in domeniu
* orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

*Pachet salarial motivant
*Mediu de lucru placut
*Posibilitati de promovare
*Garantia corectitudinii contractuale

M-GRUP reprezinta un ansamblu de 23 de companii cu activit¿ti diverse, orientate în principal c¿tre sectoarele farmaceutic/IT/imobiliar/productie.
Numarul de angajati pe Bucuresti este in prezent de aproximativ 700.
Montero, membra a M-grup, a fost infiintat in 1993, ca societate mixta romano-slovena si are in prezent 10 filiale in toata tara, acoperind astfel zonele cele mai importante: Bucuresti, Braila, Brasov, Constanta, Craiova, Cluj, Iasi, Oradea, Sibiu, Timisoara.

Domenii de activitate ale M-grup:
- Import si distributie de produse farmaceutice si parafarmaceutice, dispozitive medicale, produse veterinare;
- Produse si servicii informatice

- Servicii de asigurarea calitatii;
- Servicii media;
- Productie de bunuri: materiale stomatologice, instrumentar stomatologic si chirurgical, mobilier farmaceutic, confectii metalice;
- Servicii imobiliare