FARMACIST / ASISTENT FARMACIE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

FARMACISTI:
- coordoneaza si organizeaza activitatea in farmacie;
- gestioneaza eficient stocurile de produse farmaceutice;
- efectueaza comenzi catre furnizori;
- identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite;
- informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre eventualele riscuri si efecte adverse;
- ofera asistenta de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prscriptie medicala.

ASISTENTI FARMACIE:
- identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari; elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite;
- administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva, impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- controleaza termenele de valabilitate ale stocurilor de medicamente;
- participa la inventariere.

CERINTE

- absolvent al Facultatii de Farmacie/Colegiului de Farmacie/ Scoala Postliceala
- certificat de membru/aviz de libera practica
- cunostinte bune operare PC
- abilitati de comunicare si relationare
- initiativa si orientare catre relatia cu clientul

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant (format din salariu fix si bonus pentru performanta);
- Bonuri de masa;
- Mediu de lucru competitiv;
- Pregatire profesionala sustinuta prin training-uri si informatii de specialitate;
- Posibilitati de promovare profesionala si dezvoltarea carierei.