Farmacist / asistent farmacie

Remedio si Omnia Farmacii

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
Prepara retete magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor;
Supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar;
Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
Face parte din comisia de inventariere periodica;
Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor;

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Farmacie;
- Aviz de libera practica;
- Abilitati si cunostinte in domeniul vanzarilor si recomandarilor asociate;
- Persoane orientate catre performanta
- Cunostinte operare PC;
- Capacitate organizatorica;
- Excelente abilitati de relationare interpersonala, orientare catre client/pacient;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesional si concurential
- logistica pusa la dispozitie de companie
- formare profesionala specializata in domeniul farmaceutic
- plan de cariera

Remedio si Omnia Farmacii - reprezinta un lant de farmacii aflat in plina dezvoltare.
Obiectivul nostru principal consta in cresterea calitatii seviciilor, ceea ce a dus si la cresterea cifrei de afaceri.

Misiunea noastra este sa fim sprijinul prefereat al sanatatii clientilor nostri, atat prin oferta de produse cat si prin serviciile de consiliere profesionale.

Viziunea noastra este sa devenim reteaua de farmacii cu cele mai complexe servicii farmaceutice.

Valorile noastre:
- Respectul pentru pacient prin consiliere profesionala
- Creativitate si inovatie in slujba clientului, incurajarea initiativei personale, implicare si responsabilitate sociala

Grija fata de pacient si gama variata de servicii adresate pacientilor si-au gasi expresia in sloganul |Omnia, farmacia mereu alaturi de tine| www.omniafarmacii.ro