FARMACIST/ ASISTENT FARMACIE

Omnia Farmacii

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supravegheaza si elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala
- elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite
- prepara retete magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor
- supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar
- tine evidenta produselor toxice si stupefiante

CERINTE

- obligatoriu absolvent al Facultatii de Farmacie/scoala posliceala de Asistenti Farmacie
- orientare catre relatia cu clientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- comunicativ
- dornic sa acumuleze cat mai multe cunostinte in domeniu
- orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru placut;
- Posibilitati de promovare;
- Garantia corectitudinii contractuale.

Omnia Farmacii - membra a M-grup - reprezinta un lant de farmacii aflat in plina dezvoltare. Prima farmacie Omnia a fost deschisa in iunie 2005
Obiectivul nostru principal consta in cresterea calitatii seviciilor, ceea ce a dus si la cresterea cifrei de afaceri.
Misiunea noastra este sa fim sprijinul prefereat al sanatatii clientilor nostri, atat prin oferta de produse cat si prin serviciile de consiliere profesionale.
Viziunea noastra este sa devenim reteaua de farmacii cu cele mai complexe servicii farmaceutice.
Valorile Omnia:
- Respectul pentru pacient prin consiliere profesionala
- Creativitate si inovatie in slujba clientului, incurajarea initiativei personale, implicare si responsabilitate sociala
Grija fata de pacient si gama variata de servicii adresate pacientilor si-au gasi expresia in sloganul \"Omnia, farmacia mereu alaturi de tine\"