FARMACIST

S.C. Help Net Farma SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Eliberarea medicamentelor si a retetelor compensate sau gratuite;
- Oferirea asistentei de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala;
- Prepararea retetelor magistrale sau a elaborarilor;
- Informarea permanenta a medicilor cu care colaboreaza farmacia in legatura cu produsele nou aparute.

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Farmacie
- Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor din Romania;
- Experienta minim 1 an;
- Orientare catre pacient;
- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.
- Persoana proactiva.

BENEFICII OFERITE

- Garantia corectitudinii contractuale;
- Pachet salarial motivant(format din salariu fix si bonus pentru performanta)
- Mediu de lucru competitiv;
- Pregatire profesionala sustinuta prin training-uri si informatii de specialitate;
- Posibilitati de promovare profesionala si dezvoltarea carierei.

Fondate in anul 1998, Farmaciile Help Net reprezinta astazi unul dintre cele mai puternice lanturi nationale de farmacii, retea in continua extindere, ce numara in prezent peste 190 de unitati, in cele mai importante orase ale tarii.