FARMACIST

AIS PRODIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

FARMACISCT
Descrierea postului:
1. Elibereaza retete gratuite si compensate
2. Efectueaza receptia cantitativa si calitativ valorica a medicamentelor din farmacie
3. Urmareste si transmite necesarul de medicamente
4. Efectueaza raportarile solicitate catre Casele de Asigurari de Sanatate
6. Se subordoneaza dirigentului de farmacie
7. Are in subordine asistenti de farmacie
8. Cunoasterea specifilui activitatii desfasurate in activitatea de vanzare in farmacie:receptia marfii, introducere facturi fiscale,NIR-uri,introducerea si operarea retetelor, necesarul farmaciei, efectuarea comenzilor, recomandari pacienti, scheme de tratament, relatia cu casele de asigurari, raportare catre casele de asigurari
9. Familiarizat in lucrul cu calculatorul,cunoasterea sistemului de operare ( Windows XP,Windows 7),navigare internet,cunoasterea Word ,Excel

CERINTE

-Sa fie licentiat al Facultatii de Farmacie si cu Aviz de Libera Practica sau student in anii terminali.
- Experienta nu este obligatori dar reprezinta un avantaj in profilul aplicantului.
- Se solicita sa se informeze si sa fie la curent cu medicamentele nou aparute pe piata si afectiunele carora se adreseaza produsul nou aparut.

BENEFICII OFERITE

Oferta, bonusurile si alte beneficii se vor discuta direct in cadrul interviului cu candidatul ce va fi selectionat pentru aceasta

AIS GRUP-AIS PRODIMPEX este o companie medical farmaceutica infiintata in anul 1991 ce reuneste un grup de firme ce activeaza in domeniu medical farmaceutic.
Obiectul de activitate al grupului de firme il reprezinta productia substante chimice ce intra in necesarul companiilor producatoare de medicamente.Un alt obiect de activitate il reprezinta distributia de medicamente in retelele de farmacii deja existente si vanzarea directa de medicamente in farmaciile proprii.Firma Ais ofera din 2004 prin compania sa AIS CLINIC servicii si analize medicale complete in : Endocrinologie,Hematologie,Oncologie,Oftalmologie,ORL,Neurologie,Obstretico-ginecologie,Pediatrie,Urologie,Medicina Interna,Ortopedia,Deramato-Venerologie,Psihiatrie,Boli nutritie si Diabet zaharat,Gastroentorologie,Cardiologie,Reumatologie,Balneofizioterapie,Medicina muncii,Medicina de familie