Expert Corporate Customers - Locatia: Bucuresti

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT asista o companie ce realizeaza transporturi interurbane de calatori pe calea ferata pentru pozitia de EXPERT CORPORATE CUSTOMERS, locatia: Bucuresti

Responsabilitati:
Planifica contractarea, ofertarea lucrarilor si urmarirea derularii contractelor (profitabilitatea acestora);
Coordoneaza intreaga activitate de ofertare si contractare pentru transport marfa pe calea ferata, precum si relatiile cu clientii;
Coordoneaza activitatea de prospectare a pietei, pentru cunoasterea cerintelor si perspectivelor de viitor, prezentand oferte pentru transporturi de marfuri;
Analizeaza intocmirea elementelor de calcul a costurilor (prestari servicii) si urmareste incadrarea in costurile previzionate;
Asigura intocmirea la termen si completa a documentatiei pentru participarea la licitatii si negocieri de preturi;
Asigura intocmirea preturilor produselor si serviciilor, a documentatiei pentru elaborarea ofertelor;
Participa la intocmirea contractelor pentru serviciile prestate, se asigura ca sunt respectate prevederile comerciale negociate si sunt disponibile atat la prestator cat si la beneficiar;
Urmareste ca programul de activitate (prestari servicii) sa asigure respectarea termenelor contractuale;
Asigura activitatea de urmarire si finalizare a documentelor pentru activitatile executate;
Dezvolta strategii de preturi în vederea maximizarii profitului companiei si cresterii satisfactiei clientilor;
Monitorizeaza tendintele pietei in vederea identificarii de noi nevoi ale clientilor si propune eventuale solutii/ produse pentru introducerea acestora în portofoliul companiei.

CERINTE

Experienta 2 ani pe o pozitie similara;
Experienta 3 - 5 ani in domeniul transporturilor;
Studii superioare finalizate;
Cunostinte de ofertare preturi, normare, management, marketing;
Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze;
Permis de conducere – categoria B;
Cunostinte de Operare PC – MS Office.

BENEFICII OFERITE

Asteptam CV-urile dumneavoastra la adresa de mail recrutare@psihoselect.ro

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.