Expert Coordonator Evaluare Proiecte

Next Business Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Evaluarea cererilor de finanțare proiecte depuse în cadrul apelurilor POCU lansate în 2016-2018, fazele A și B, in colaborare cu AM POCU si Ministerul Fondurilor Europene;
• Soluționarea contestații depuse în cadrul apelurilor POCU lansate în 2016-2018, fazele A și B, in colaborare cu AM POCU si Ministerul Fondurilor Europene.

CERINTE

• Studii superioare absolvite cu diplomă de absolvire/licență
• Experiența profesională specifica în evaluarea de proiecte finanţate din Fonduri Structurale, Fonduri Europene, Banca Mondiala, Guvernul României, Mecanismul Norvegian și SEE – minim 2 apeluri de proiecte din care cel puțin 1 în domeniile: ocupare, serrvicii sociale si incluziune sociala sau educatie
• Experiența profesională în coordonarea unei echipe (minim 1 proiect / 1 contract)
• Cunostiinte de limba engleza
• Cunostiinte operare PC (Microsoft Office)
• Capacitate de analiza si sinteza
• Bune abilitati de coordonare si colaborare

SC Next Business Consulting SRL este o companie privata romaneasca, certificata ISO9001, specializata in accesarea oportunitatilor de finantare cu titlu nerambursabil din Fondurile Structurale (Fondul European de Dezvoltare Regionala si Fondul Social European) si din fondurile guvernamentale.
Pentru accesarea fondurilor structurale, SC Next Business Consulting SRL ofera servicii complete de proiectare si implementare: -analiza eligibilitatii si recomandari/solutii; -recomandari tehnologice; -consultanta pentru obtinerea avizelor necesare; -intocmirea studiului de fezabilitate, planului de afaceri, a proiectiilor financiare si analizei financiare; -consultanta si asistenta la realizarea documentatiei pentru obtinerea unui credit de cofinantare; -intocmirea cererii de finantare; -consultanta economica pe perioada implementarii, management de proiect; -asistenta pentru semnarea contractului cu institutia finantatoare; -organizarea procedurilor de achizitii si intocmirea dosarelor de achizitii; -monitorizarea achizitiilor si intocmirea cererilor de plata. Suntem alaturi de clientii de la elaborarea proiectelor de investitii, la verificarea implementarii proiectului in conformitate cu metodologia de finantare a fondurilor structurale si pana la ultima cerere de plata.