Expeditor International de marfuri

Road Expeditions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentine legatura cu clientii si transportatorii
- Dezvolta baza de date a firmei prin atragerea de noi clienti si subcontractanti in cele mai bune conditii ale raportului pret-calitate
- Negociaza si incheie contracte punctuale de transport
- Preia si urmareste executarea comenzilor de transport intern si international
- Urmareste transporturile efectuate si se asigura ca s-a respectat termenul si conditiile agreate
- Asigura fluxul informational de la si catre transportatori
- Avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii, verifica incarcarea / descarcarea si primeste / trimite confirmarile aferente
- Gaseste solutiile optime de desfasurare a transporturilor si comunica solutiile alese catre client in cel mai scurt timp
- Organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei concomitent cu obtinerea unui profit net pentru companie
- Analizeaza preturile si coopereaza cu echipa
- Pastreaza confidentialitatea conform regulamentului intern al companiei
- Mediu de lucru dinamic, echipa tanara, remuneratie pe masura performantelor.

CERINTE

- Minim 6 luni experienta in domeniul transporturilui rutier international (cunostiinte specifice pietei transporturilor si a legislatiei)
- Studii medii / superioare
- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa
- Cunoasterea preturilor de transport
- Bun negociator
- Abilitati de negociere a pretului cu transportatorii; comunicarea detaliilor legate de incarcarea / descarcarea marfii; urmarirea transportului pana la destinatie
-Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme.
- Abilitatea de a lucra cu termene limita
- Fire analitica si abilitati de comunicare
- Cunostinte de limba engleza - scris si vorbit
- Abilitati de operare MS Office, Internet

BENEFICII OFERITE

Salariu fix / Comision

ROAD EXPEDITIONS SRL este o companie cu capital integral romanesc ce ofera servicii de transport international de marfa, expeditii de marfa internationale si alte servicii adiacente. Prin colaborare si legaturile de parteneriat dezvoltate cu firmele de transport romanesti si straine, asiguram o calitate superioara a serviciilor noastre, fie transport, fie formalitati, declaratii si comisionare vamala, acoperind practic toate serviciile si solicitarile posibile in aceasta sfera de activitati.