Expeditor Intern / International de marfuri

Road Expeditions

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Contacteaza si mentine legatura cu clientii si transportatorii
- Dezvolta baza de date a firmei prin atragerea de noi clienti si subcontractanti in cele mai bune conditii ale raportului pret-calitate
- Negociaza si incheie contracte punctuale de transport
- Preia si urmareste executarea comenzilor de transport intern si international
- Urmareste transporturile efectuate si se asigura ca s-a respectat termenul si conditiile agreate
- Asigura fluxul informational de la si catre transportatori
- Avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii, verifica incarcarea / descarcarea si primeste / trimite confirmarile aferente
- Gaseste solutiile optime de desfasurare a transporturilor si comunica solutiile alese catre client in cel mai scurt timp
- Organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei concomitent cu obtinerea unui profit net pentru companie
- Analizeaza preturile si coopereaza cu echipa
- Pastreaza confidentialitatea conform regulamentului intern al companiei
- Mediu de lucru dinamic, echipa tanara, remuneratie pe masura performantelor

CERINTE

- Minim 6 luni experienta in domeniul transporturilui rutier international (cunostiinte specifice pietei transporturilor si a legislatiei)
- Studii medii / superioare
- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa
- Cunoasterea preturilor de transport
- Bun negociator
- Abilitati de negociere a pretului cu transportatorii; comunicarea detaliilor legate de incarcarea / descarcarea marfii; urmarirea transportului pana la destinatie
-Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme
- Abilitatea de a lucra cu termene limita
- Fire analitica si abilitati de comunicare
- Cunostinte de limba engleza - scris si vorbit
- Abilitati de operare MS Office, Internet

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si comision

DESCRIEREA FIRMEI

Descriere