English Trainer

Asociatia Cambridge Educational of Bucharest

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

EȘTI student(ă) sau absolvent(ă) de studii universitare sau postuniversitare într-unul dintre domeniile:
limbi străine, litere, comunicare, relații publice;
psihologie, științele educației, sociologie;
management, administrarea afacerilor, relații (economice) internaționale;
științe politice, studii europene, administrație publică etc.

Noi te vrem alături de noi dacă:
Ești organizat(ă) și curios/curioasă din fire
Îți place să te implici și să mobilizezi oamenii din jurul tău

Descrierea jobului
​Ce vei face:
comunici, cercetezi și predai limba engleză copiilor;
organizezi, coordonezi și urmărești activități;
pregătești logistica pentru cursuri;
efectuezi controlul și realizezi rapoartele de progres trimestrial pentru elevii înscrisi în programele de studiu;
urmărești nivelul limbii engleze al grupei de studiu;
verifici și menți acuratețea sarcinilor de lucru ale copiilor din cadrul programelor educaționale în concordanță cu planurile de lecție;

Pozitiile disponibile:
– colaboratori predare limba engleza pentru copii
– 1 pozitie full time
– 1 pozitie part time

CERINTE

MUST HAVE:

Profesionalism
Initiativa personala si implicare
Atitudine pozitiva, constructiva

MUST BE:

Organizat
Responsabil
Comunicativ
Motivat

GÂNDEȘTI:
repede și bine;
vezi jumătatea plină a paharului;
fac –> învăț –> fac mai bine.

ACȚIONEZI:
cu încredere și curaj;
anticipând rezultatele și împreună cu oamenii din jur.

ȘTII să:
citești, să scrii și să vorbești foarte bine limba engleză;
folosesti laptopul/calculatorul.

Ai un plus dacă:
ai mai făcut voluntariat;
ai organizat evenimente;
ai coordonat echipe;
ești dispus să investești 4 ore/săptămână în pregătirea ta practică.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Training cu certificari internationale pentru predarea limbii engleze adultilor si copiilor
Mediu profesional competitiv, echipa tanara si entuziasta
Mentoring permanent
Plan de cariera pe termen lung raportat la responsabilitati si performanta

DESCRIEREA FIRMEI

Asociatie non profit