Embedded Software Developer

S.C.RADCOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea proiectelor software, verificarea bug-urilor, testarea aplicatiilor dezvoltate si suport beta pentru proiecte embedded;
- Dezvoltarea de aplicatii software utilizand Windows API / tool-uri in MFC;
- Proiectare si dezvoltare de aplicatii software in Windows CE pentru arhitectura ARM;
- Proiectare si dezvoltare de drivere Windows CE si BSP;
- Realizarea documentatiei pentru solutiile dezvoltate.

CERINTE

- Absolvent al unei facultati de profil (Informatica, Electronica, Automatica);
- Minim 1 an experienta in dezvoltare solutii software in C/C++ folosind mediul de dezvoltare Visual Studio sau Eclipse

Avantaj:
- Experienta de lucru in C/C++ pentru solutii software embedded;
- Experienta in ASM si solutii hardware;
- Excelente abilitati de comunicare ( verbala si scrisa );
- Experienta de lucru in echipa;
- Bune cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba);
- Salariu atractiv, conform experientei si calificarilor;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Facilitati sociale: asistenta medicala privata;
- Activitati sportive.

RADCOM is a Romanian telecommunication company which develops, integrates and supports software for TelCo platforms, telematic solutions and call centers. Trusting and traditional partner of world leading IT companies, RADCOM provides software development, integration and customization, software consultancy, hardware manufacturing of LED displays, vehicle Onboard Computers, GSM networks and radio networks installation and other related services.