Educator germana

Fundatia Unum

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planificarea activitatilor educationale
-organizarea si amenajarea spatiului educational
-implicare in alegerea materialului didactic
-implicare in planificarea si organizarea activitatilor extrascolare (sarbatori, activitati nonformale, intalniri cu parintii)

CERINTE

-studii pedagogice si invatamant universitar de specialitate
-experienta in domeniul educational de trei ani
-cunoscator de limba gemana (nivel C1 sau nativ)
-punctualitate
-capacitate de a comunica cu parintii, de a coopera cu echipa

BENEFICII OFERITE

salariu motivant
-mediu de lucru creativ
-oportunitatea de a lucra alaturi de nativi germani
-cazare si masa

Zeppelin este scoala germana din Bucuresti unde copiii pot veni si experimenta ce inseamna scoala de dragul scolii, pentru ca apoi sa poata decide constient daca vor sa ni se alature. Dezvoltarea personala, consolidarea increderii in sine, cultivarea autonomiei si bucuria invatarii limbii germane prin joc sunt scopurile primordiale ale gradinitei. Zeppelinul ii primeste pe toti copiii din afara scolii doritori de Afterschool in limba germana (teme, artclub, logica, step, aikido, inot, sport), Club de germana si Scoala de vara. Zeppelinul de la sfarsitul saptamanii sau din vacanta de vara este locul unde se desavarsesc abilitatile copiilor, iar aniversarea este mai mult decat o sarbatoare, este o poveste.