Educatoare fara experienta (gradinita din zona Baneasa cu predare alternativa)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru reprezinta creatorii primului curriculum STEAM (science, technology, engineering, arts and math) pentru prescolari, in 2014 au fost recunoscuti de Fundatia Lego in primele 10 proiecte educationale din lume. Din 2016 livreaza acest curriculum in propria gradinita in sector 1, zona Baneasa.

Candidatii admisi sunt inclusi in propriul program de training si mentorat care dureaza pe toata perioada angajarii.

Descrierea postului:
Program full-time, 8 h/zi (8:30-17:30) cu 1 h pauza de masa;
Se va ocupa de un grup de max. 8 copii;
Va aplica planul de activitate, implicandu-se activ in dezvoltarea si implementarea acestuia;
Supravegheaza copiii pe tot parcursul programului de lucru, chiar si atunci cand acestia dorm;
Să aiba abilitatea de a lucra cu obiective prestabilite și capacitatea de a înțelege “de ce-ul?” din spatele activităților educaționale;
Ofera zilnic feedback parintilor fiecarui copil pe email, unde adauga si poze facute pe timpul zilei;
Participa activ la documentarea și implementarea corectă și precisă a planurilor de lecție;

CERINTE

Profilul candidatului ideal:
Profilul psiho-pedagogic nu este obligatoriu si chiar incurajam candidatii cu alte studii, care vor sa se specializeze pe aceaasta zona, sa aplice.
Studii superioare, de preferat finalizate;
Persoana entuziasta, dornica sa invete si sa lucreze cu copiii (grupa de varsta 3-4; 4-5 ani);
Persoane cu atitudine calda, politicoasa, calma, echilibrata si organizata;
Cunostintele de limba engleza la nivel minim mediu;
Este important sa ai zambetul pe buze, transmitand incredere copiilor;
Cautam o persoane dedicate activitatilor desfasurate.

BENEFICII OFERITE

Salariul oferit incepe de la 1650-1800 lei net (cu contract individual de munca) daca nu exista experienta si 2400+ lei (negociabil) pentru cei cu experienta.

Detalii: www.QLT.ro
cariera@QLT.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.