Editor si operator video

Internet Concept

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Creeaza scenariul/viziunea regizorala pentru fiecare clip de prezentare
Ajusteaza si copiaza segmentele video la lungimea optima, le aranjeaza si le editeaza in secvente astfel incat continutul lor sa fie prezentat cu maximum de efect ;
Editeaza si ilustreaza muzica si efectele; realizarea efectelor vizuale si audio specifice și alegerea muzicii necesare pentru a finaliza materialul video;
Se asigura de incadrarea in bugetul alocat fiecarui clip de prezentare .
Se asigura ca materialul editat respecta normele si cerintele proiectului .

CERINTE

Cunostinte solide de editare audio/ video .
Cunoasterea a cel putin doua dintre programele de editare : adobe premiere , adobe after effects, cyberlink powerdirector , pinnacle studio , corel video studio , avid, final cut .
Cunostinte de operare camera video si echipament aferent .
- canon c100 , canon eos 5d mark II
- sistem de lumini
- obiective camera video/foto
Capacitatea de a finaliza proiectele in timpul stabilit .
Capacitate de a asimila informatii noi .
Abilitati de organizare si atentie la detalii .
Capacitatea de asumare a responsabilitatilor
Creativitate
Abilitati de comunicare si lucru in echipa .
*** Cunostintele de filmare si/sau editare in chroma key constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Internet