Editor - Redactor stiri IT - Telecomunicatii part-time

Work Way SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunostinte ample despre telefoane, tablete si sistemele lor de operare
- comunicarea cu PR din diverse companii producatoare sau a operatorilor
- redactarea unor articole originale
- cautarea de noi surse de informare
- promovarea articolelor scrise pe retele de socializare
- redactarea unor review- uri dupa testarea fizica a produselor

CERINTE

- Cunoasterea PC- ului si viteza in redactare
- Cunoasterea Photoshop pentru prelucrarea fotografiilor din articole
- Buna cunoastere a gramaticii limbii romane
- Limba engleza pentru traducere de informatii si stiri
- Disponibilitatea deplasarii la diverse evenimente si conferinte de presa
- Program 5 ore pe zi la alegere, 5 zile pe saptamana

BENEFICII OFERITE

- Salariu de start 800 lei
- Mediu de lucru relaxant si placut
- Diverse bunuri si oferte din partea companiilor partenere

DESCRIEREA FIRMEI

Companie din industria Mass Media - IT