Editor continut Web

IT Genetics S.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Urmareste sursele de informare aferente domeniului de activitate
• Redacteaza textele / stirile aparute
• Colaboreaza cu membrii din echipa in scopul integrarii si respectarii deadline-urilor

CERINTE

• Cunostinte avansate de limba engleza
• Cunostinte tehnice minime in domeniul IT&C
• Atentie la detalii - detecteaza usor greselile de scriere
• Gandire critica - detecteaza usor exprimari neinteligibile, rationamente slab argumentate
• Creativitate si originalitate in redactarea continutului, interes pentru documentare
• Initiativa, spirit analitic si putere de concentrare
• Flexibil, comunicativ si team player

Reprezinta avantaje:
• Cunostinte minime de HTML, CSS, Photoshop
• Experienta in administrarea de continut web (CMS)

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim la ITG?
• Un salariu atractiv
• Bonusuri in functie de criteriile de performanta
• Colegi tineri, motivati si performanti
• Un scaun confortabil si cafea buna :)

IT Genetics este integrator de sisteme in domeniul identificarii automate, colectiei de date (AIDC) si punctelor de vanzare (POS). Suntem o companie romaneasca, tanara si dinamica.

Utilizand aplicatii de colectare a datelor cu ajutorul tehnologiei codurilor de bare si a identificarii prin radiofrecventa (RFID) precum si solutii hardware de la lideri globali din industrie livram si implementam solutii fiabile, adaptate nevoilor curente dar si a celor viitoare, optimizand la maximum beneficiile pe care clientii nostri le obtin.

IT Genetics a inceput activitatea pe pietele de Auto ID / Data Capture / POS din Romania in anul 2007, identificand oportunitatile de livrare a unor solutii eficiente, care pot sa optimizeze procesele operationale ingreunate si sa rezolve problemele cu care se confrunta companiile.