Editor Content Administrator

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca tu vii cu entuziasmul, noi venim cu provocarile.

Mai exact, vrem sa te ocupi de urmatoarele pentru site-ul de parenting nr 1 din Romania:

- editarea, publicarea si promovarea articolelor pe diversele canale de comunicare ale site-ului;
- adaptarea continutului in functie de recomandarile SEO;
- gasirea (impreuna cu echipa) unor idei geniale, pentru clienti misto;
- in cazul in care ai si talent la scris, iti oferim ocazia de a-l pune in practica.

CERINTE

Esti o persoana organizata, atenta la detalii si ai mai folosit pana acum un CMS. Esti team player, insa nu ti-e frica nici sa zbori solo, daca e nevoie.

Ai deja o experienta de minim un an in online si vrei sa inveti lucruri noi.
Iti place sa te documentezi si sa stii sigur ca publici informatii de calitate.

In plus, corectezi cu usurinta texte scrise de altii si le formatezi pentru online, iar cuvinte ca "SEO", "taguri", "keyword research" nu sunt chiar un mister pentru tine.

Daca te regasesti in cele de mai sus si esti in an terminal sau ai absolvit recent o facultate cu profil filologic / comunicare, asteptam CV-ul tau.

BENEFICII OFERITE

Vom oferi:

- Pachet salarial atractiv
- Acces gratuit la sala de fitness si la cabinetul de masaj (de relaxare, anticelulitic, etc.);