Economist- serviciu financiar

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cunoscuta casa de expeditii rutiere, cu 6 ani vechime pe piata romaneasca, angajeaza un profesionist in rolul de Economist in serviciul financiar.

Responsabilitati principale:
- urmarirea documentelor financiare in relatia cu clientii si furnizorii;
- inregistrarea facturilor de transport si cele emise in softul contabil al companiei;
- inregistrarea extraselor;
- efectuare plati;
- introducerea platilor si incasarilor in programul de transport al companiei;
- arhivarea documentelor financiar- contabile;
- mentinerea relatiei cu clientii si cu furnizorii si oferire de suport legat de statusul facturilor;
- managementul corespondentei in relatia cu clientii si cu furnizorii;
- gestionarea fluxului de documente intre departamente;
- comunicarea cu partenerii de afaceri- transmitere documente, instiintari, etc.

CERINTE

- studii superioare finalizate in domeniul economic;
- experienta in efecturarea platilor bancare online;
- cunostinte medii pachet MS Office (Excel, Word, Outlook) si minim 1 an experienta in utilizarea unui program de contabilitate;
- bune abilitati de a lucra cu cifrele;
- buna atentie concentrata, atentie la detalii si minutiozitate;
- atentie distributiva- abilitati de multi-tasking;
- capacitate de invatare rapida si receptivitate;
- bune abilitati de comunicare;
- spirit de echipa- deschidere, comunicare, cooperare;
- caracter moral integru si simt de raspundere dezvoltat.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Pachet salarial aliniat pietei;
- Bonus anual de performanta;
- Asigurare medicala privata;
- Programe de teambuilding anual;
- Diverse programe periodice de motivare si fidelizare a echipei;
- Conditii de lucru moderne si placute (sala de mese, terasa amenajate, loc de recreere).

Alte informatii:
Loc de munca: cladire de birouri, in zona Unirii, Bucuresti. Program de lucru: L-V, 08.00-17.00

HR Solutio este solutia optima pentru problemele de resurse umane din organizatia dvs!

HR Solutio este un furnizor de servicii de resurse umane profesionale si profesioniste, de tipul:

- administrare de personal;

- recrutare si selectiei de personal/ executive search;

- sisteme de evaluare a performantelor angajatilor;

- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, consiliere;

- dezvoltare organizationala;

- consultanta HR.