Economist in firma de contabilitate

D & C Conta SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tinerea contabilitatii pentru activitatea clientilor (societati comerciale sau persoane fizice autorizate): introducere de note contabile cu ajutorul programului Ciel (facturi clienti/furnizori, casa, extrase de cont lei/valute);
Pregatirea (ocazional) de rapoarte si situatii solicitate de clienti;
Intocmirea ordinelor de plata pentru obligatiile bugetare
Intocmirea si depunerea declaratiilor de impozite si taxe;
Interfata cu administratiile financiare pentru aspecte legate de vectorul fiscal.

CERINTE

Cunostinte bune de fiscalitate si contabilitate;
Dorinta de extindere a cunostintelor profesionale;
Experienta cu programele Ciel constituie un avantaj, dar nu este obligatorie;
Capacitate de respectare a termenelor;
Cunostinte rezonabile de operare in programele Word si Excel;
Experienta anterioara intr-o firma similara constituie un avantaj, dar nu este obligatorie;
Abilitati de comunicare cu clientii si de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru activ dar destins, posibilitate de a acumula experienta solida;
Surse de informare profesionala permanent la dispozitie;
Posibilitate de stagiu pentru cei care care acced la calificari profesionale superioare (contabil autorizat, expert contabil, auditor financiar);
Instruire in cadrul firmei si prin cursuri externe.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de contabilitate si audit financiar