ECONOMIST EXECUTIE CONTRACTE

Sc Expur SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea relatiilor cu clientii/furnizorii in ce priveste executia (derularea) contractelor de vanzare-cumparare
- verificarea si urmarirea derularii contractelor incheiate (pret, termen de livrare, respectarea termenului de plata, etc)
- evidenta livrarilor clientilor pe produse si intocmire situatii centralizatoare
- evidenta receptie produse de la furnizori la punctele de lucru Expur
- corespondenta de afaceri engleza/romana
- realizarea tuturor sarcinilor administrative specifice departmentului
- stabilirea intalnirilor si redactarea documentelor necesare bunei desfasurari a intalnirilor

CERINTE

- abilitati de comunicare; gandire analitica; flexibilitate; rezistenta la stres; spirit de echipa
- studii superioare economice/tehnice
- nivel avansat de operare PC
- limba engleza nivel avansat

Cu o experienta de peste 10 ani pe piata romaneasca, Expur SA este cel mai mare procesator local de seminte oleaginoase, fiind parte a grupului Alimenta International. Totodata, suntem si producator si exportator de produse derivate din soia, seminte de floarea soarelui si rapita, producator si distribuitor de ulei vegetal si trader de cereale. Detinem 2 fabrici, una in Slobozia si una in Urziceni, si o echipa de 600 angajati din care 30 activeaza la sediul din Bucuresti.