Economist Costuri

SC GETBACK RECOVERY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inregistrarea in programul informatic a tuturor costurilor provenite din contractele de servicii sau credite, aflate in portofoliul societatii;
Calculul dobanzilor penalizatoare, taxelor, costurilor provenite din procesul de executare silita;
Evidenta tuturor cheltuielior directe/indirecte aferente fiecarui contract;
Urmarirea acoperirii integrale a debitelor;
Actualizarea sistemului informatic cu Cut-off-urile acordate;
Clasificarea cheltuielilor, in functie de scopul platilor;
Alocarea si inregistrarea zilnica a incasarilor conform extrasului de cont;
Comunicarea continua atat cu clientii companiei, precum si cu alte departamente;
Intocmirea diverselor rapoarte si verificarea corelarii acestora;Imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate;
Pastrarea confidentialitatii informatiilor legate de firma;
Adoptarea unui comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei;
Implicare in vederea solutionarii situatiilor care afecteaza firma.

CERINTE

Studii superioare de specialitate (economice);
Detinerea de cunostinte solide in domeniul financiar-contabil si operare PC;
Capacitatea de a lucra intr-un ritm constant, de a respecta termenele limita si de a-si indeplini sarcinile la timp;
Experienta pe o pozitie similara de minim 3 ani;
Limba engleza nivel mediu/avansat;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Tichete de masa;
Abonament asigurare medicala.

GetBACK Recovery este intr-un proces continuu de dezvoltare printr-o echipa puternica si dinamica, fiind unul din principalii jucatori pe piata de management al creantelor.

Reprezentam un partener de incredere pentru institutiile financiare (banci, companii de telecomunicatii, companii de asigurare, firme de mediere financiara).

Avem un fond financiar stabil si capacitatea de a achizitiona portofolii de creante cu valori ridicate.