Economist/Contabil Senior

Accounting & Payroll Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul disponibil in cadrul echipei este de Contabil senior / Economist si presupune urmatoarele sarcini si responabilitati:
- Gestionarea portofoliului de clienti alocati;
- Contabilizarea documentelor financiar-contabile, aspecte legate de salarizare si HR,deplasarea si gestionarea relatiei cu Admistratiile Finantelor Publice atunci cand este cazul;
- Efectuarea operatiunilor de inchidere a lunii contabile: verificare si inchidere balanta de verificare, intocmire declaratii fiscale in conformitate cu vectorul fiscal, situatii financiare anuale si raportari contabile semestriale, raportari statistice, ASF si BNR, pachete de raportare catre clienti etc.

CERINTE

Suntem in cautarea unui nou coleg care sa intruneasca urmatoarele calitati si aptitudini:
- capacitate de analiza si acuratete;
- seriozitate;
- implicare, dorinta de asimilare a informatiilor noi si dezvoltare profesionala continua;
- atentie la detalii;
- spirit de echipa;

Cerintele noastre cu privire la pregatirea profesionala a candidatului sunt urmatoarele:
- Absolvent al unui liceu cu profil economic - constituie avantaj;
- Absolvent program masterat/Masterand sau absolvent studii superioare ASE - Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune - constituie avantaj;
- Experienta minima in domeniu de cel putin 2-3 ani (constituie avantaj experienta intr-o societate de expertiza contabila);
- Cunostiinte de Microsoft Office, Intenet - nivel mediu/avansat;
- Cunostiinte de limba engleza - nivel mediu/avansat;

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a acumula o vasta experienta in domeniu;
- Mediu de lucru placut;
- Program flexibil;
- Cursuri de pregatire profesionala si acces la informari legislative;
- Salariu acordat in functie de experienta;
- Tichete de masa;

DESCRIEREA FIRMEI

Societate de contabilitate si expertiza