Economist Contabil Furnizori

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ţinerea de evidenţe contabile
Menţinerea relaţiilor cu băncile şi cu alte organe de control
Ţinerea la zi a evidenţei furnizorilor (înregistrarea şi descărcarea acestora) cont furnizori
Întocmirea ordinelor de plată şi înregistrarea lor
Urmarirea si recuperarea de solduri neincasate vechi
Se asigura de efectuarea compensarilor datoriilor reciproce existente, inainte de plata catre furnizori
Efectueaza reconcilieri, verificari, confirmari de sold cu furnizorii
Verifica si analizeaza solduri conturi contabile
Alte analize şi cerinţe legate de evidenţa financiar contabilă
Verificarea documentelor fiscale cu care lucrează

CERINTE

Studii superioare (formare economică)
Experienţă în evidenţa financiar/contabilă minim 1 an
Abilităţi de comunicare
Limba engleza - nivel mediu/avansat
Capacitate de analiză şi organizare
Spirit de echipă

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.