Economist - contabil

SC Bursa HR Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitatate, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale;

- inregistreaza corect si la zi facturile furnizorilor interni si externi;

- emite facturi catre clienti si intocmeste si opereaza registrul de casa;

- tine evidenta mijloacelor fixe (amortizare, transferuri, iesiri), precum si a obiectelor de inventar;

- reevalueaza solduri, clienti, furnizori, leasing, casa, banca;

- inregistreaza notele contabile si aloca cheltuielile pe centre de cost;

- asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile conform legislatiei in vigoare;

- verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;

CERINTE

Cerinte:

- Studii superioare în domeniul financiar - contabil (sau economic) finalizate;

- Experienta intr-o pozitie similara minim 4 - 5 ani;

- Cunostinte bune de operare PC: Microsoft Office si abilitati excelente de operare in programe specifice de contabilitate - avantaj SAGA;

- Persoana cu initiativa, capabila sa lucreze atat independent cat si in echipa;

- Persoana ordonata, atenta la detalii, cu abilitati excelentede comunicare;

- Capacitate de organizare si prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor limita;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- pachet salarial atractiv si motivant + bonusuri;

- mediu de lucru placut intr-o echipa tanara, dinamica si motivata;

- oportunitati reale de dezvoltare profesionala pe termen mediu si lung.

Asteptam CV-uri la: contact ❴at❵ bursahr . ro

DESCRIEREA FIRMEI

CV in motion!