Economist contabil

Agva Consulting Accounting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este un post nou creat in cadrul unei firme de contabilitate si presupune:
- inregistrarea tuturor documentelor financiar contabile ale clientilor firmei in softul de contabilitate;
- alte sarcini specifice postului respectiv intr-o firma de contabilitate;

CERINTE

- studii superioare economice
- experinta in domeniul contabil de cel putin 6 luni (experienta anterioara intr-o firma de contabilitate poate constitui un avantaj);
- cunostinte Word, Excel - nivel mediu;
- persoana responsabila si cu capacitate de comunicare, orientare spre rezultate;

***constituie un avantaj major:
- experienta in intocmirea/depunerea declaratiilor lunare/trimestriale;
- experienta in intocmirea balantei contabile si a bilantului;
- cunoasterea legislatiei specifice domeniului;

BENEFICII OFERITE

- remuneratie in functie de capacitate;
- mediu de lucru placut;

Firma de contabilitate AGVA CONSULTING ACCOUNTING S.R.L este membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati (C.E.C.C.A.R.) si activeaza in domeniul prestarilor de servicii contabile si de audit.