Economist Contabil

Human Touch Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contabilizeaza si inregistreaza tranzactiile bancare;
- Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor si clientilor;
- Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa in lei si valuta;
- Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;
- Tine corect si la zi evidenta financiara si contabila;
- Verifica toate declaraţiile si raportările fiscale în termenele legale;
- Întocmeşte situaţiile necesare raportării interne si pastreaza confidentialitatea informatiilor si a documentelelor legate de firma.

CERINTE

- Studii superioare cu profil economic/contabil;
- Experienţă în domeniul financiar contabil (contabilitate financiara si de gestiune) minim 5 ani;
- Cunoscator al programului de contabilitate Saga si Excel;
- Cunostinte de organizare si conducere a evidentei contabile a unei societati mici sau asociatie non profit;
- Abilităţi de planificare si organizare a activităţilor desfăşurate;
- Persoană cu un spirit de observaţie dezvoltat şi orientare către detalii;
- Cunostinte de limba engleza –nivel mediu/avansat;

BENEFICII OFERITE

- Program flexibil;
- Salariu negociabil in functie de experienta.

Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza noastra de date pentru oportunitati viitoare.

DESCRIEREA FIRMEI

Human Touch Consulting Group - HTCG