Economist

Hentza Business

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere/responsabilitati:

Asigurarea evidentei contabile a facturilor emise pentru clientii interni si externi si conturi asimilate (4111, 4118, 419, 461, 491);
Urmarirea si asigurarea compensarii in sistemul informatic al platilor in avans cu facturile definitive de la clienti (ct 419);
Inregistrarea taxei de mediu pentru facturile emise;
Inregistrarea zilnica a incasarilor si a platilor in lei/valuta conform extrasului de cont si tinerea evidentei contabile a conturilor de disponibil in lei si in valuta (5121, 5124, 5311, 581).

CERINTE

Studii economice in domeniul financiar-contabil
Operare PC (inclusiv software de contabilitate/comercial);
Cunostinte avansate Microsoft Office (in special Excel);
Planificare, organizare;
Simt analitic, atentie sporita la detalii;
Capacitate de prioritizare a sarcinilor si respectarea termenelor de predare;
Capacitte de adaptare rapida la mediul dinamic;
Flexibilitate, adaptabilitate, initiativa, proactivitate;
Orientare spre rezultat;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + bonuri de masa;
Transport asigurat;
Telefon, laptop;
Perspectiva de dezvoltare personala si profesionala.