Economist

GRUP MENATWORK

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Operarea zilnica a facturilor primite de la furnizori in baza de date (facturi de utilitati, leasing financiar si operational, prestatii diverse, etc.);
•Emiterea facturilor catre clienti societatii in baza contractelor primite de la Departamentul Juridic;
•Inregistrarea corecta si completa a documentelor contabile in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
•Asigura inregistrarea si evidenta contabila a stocurilor (cont: 301, 303, 341, 345, 346, 351, etc.);
•Urmareste zilnic si asigura cuplarea platilor in avans cu facturile definitive de la furnizori (ct 409);
•Asigura inregistrarea corecta a cheltuielilor din punct de vedere fiscal (analitic distinct ) si raspunde pentru corectitudinea acestora;
•Întocmeşte lunar balanţe de verificare pentru furnizorii interni si externi;
•Mentine relatia cu furnizorii, clienţii şi colaboratorii;

CERINTE

•Studii superioare economice, in domeniul financiar-contabil constituie un avantaj;
•Operare PC (inclusiv software de contabilitate/comercial);
•Cunostinte avansate Microsoft Office (in special Excel);
•Planificare, organizare;
•Simt analitic, atentie sporita la detalii;
•Capacitate de prioritizare a sarcinilor si respectarea termenelor de predare;
•Capacitate de adaptare rapida la mediul dinamic;
•Flexibilitate, adaptabilitate, initiativa, proactivitate;
•Orientare spre rezultat;

BENEFICII OFERITE

•Salariu fix, si bonusuri in functie de realizarile si performantele obtinute;
•Tichete de masa;
•Telefon, laptop;
•Perspectiva dezvoltare personala si profesionala;

GRUP MENATWORK este un important producator si furnizor de materiale pentru constructii, produse pentru amenajari si finisaje de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare. GRUP MENATWORK este prezent în România prin 4 filiale teritoriale comerciale, în oraşele:CLUJ-NAPOCA, CONSTANTA, CRAIOVA, BACAU. Prin intermediul filialelor, MENATWORK dispune de o reţea de distribuţie în măsură să servească eficient, întreg teritoriul României.GRUPUL MENATWORK are o societate asociată în Republica Moldova, la Chisinau.