ASISTENT VANZARI Key Account

ATLAS CORPORATION

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia comenzile de la clientii mari (Key Accounts) si urmareste livrarile de marfa
- Introduce facturile in sistem
- Intocmeste documentele de factoring si le transmite catre banca
- Intocmeste borderourile instrumentelor de plata depuse zilnic in banca
- Pregateste documentele pentru intocmirea declaratiei intrastat
- Intocmeste lunar raportul cu estimarea ambalajelor, in vederea centralizarii la nivel de societate al raportului catre companiile autorizate sa prelucreze deseurile.
- Verifica stocul lunar comparativ cu luna anterioara

CERINTE

- Cunostinte bune de operare PC
- Experienta contabila si de facturare speciala pe Key Accounts
- Experienta suport vanzari reprezinta un avantaj
- Experienta operare soft gestiune si contabilitate
- Cunostinte de legislatie financiar-contabila
- Aptitudini de comunicare si negociere la toate nivelele
- Aptitudini de a planifica si organiza activitatile si operatiunile
- Rezistenta la stres, echilibru emotional, adaptabilitate
- Atentie distributiva, atentie la detalii, operativitate in actiune, usurinta, rapiditate si precizie in lucru cu cifrele
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + bonuri de masa

Atlas Corporation, un jucator puternic in piata in care activeaza, importa si distribuie produse electronice.

www.atlascorporation.ro