DTP

Docu Print

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Executarea de printuri digitale (carti de vizita, flyere, brosuri, mape, inserturi pentru mape, cataloage, afise);
Verificarea machetei grafice - sursa (CD, mail, print martor);

Realizarea de layout-uri si machete grafice;
Stabilirea exacta a detaliilor fisierelor ce urmeaza a fi printate (tiraj, dimensiune, culori);
Verificarea comenzilor din punct de vedere calitativ și cantitativ;
Prelucrare macheta finala in faza de pregatire de tipar;
Evaluare corecta a timpului de printat;
Mentinerea unei bune colaborari cu departamentul de vanzari;
Respectarea cu strictete a termenelor propuse de clienti.

Urmărirea derulării în bune condiții a contractelor încheiate cu furnizorii ;

Verificarea constanta a stocurilor de hartie existente in departamentul de print digital;

Finisarea automata / manuala a materialelor produse (taiere, laminare, caserare, decolantare etc).

CERINTE

Cunostinte PC solide:
- Corel Draw - nivel avansat
- Adobe Acrobat Reader - nivel mediu
- Adobe Illustrator - nivel mediu
- Adobe Photoshop - nivel mediu

- Permis valabil B si disonibilitate livrari.

- Cunostinte productie publicitara

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant

-Posibilitate de promovare

-Mediu placut

-Telefon de serviciu

-Cariera pe termen lung

DESCRIEREA FIRMEI

servicii tipografice