Dispecer transport intern si international marfa

Alpha Transcord SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul presupune:

- negocierea si achizitia contractelor de transport intern si international de marfuri pentru masinile aflate in portofoliul companiei, in conditiile financiare trasate si stabilite in politicile comerciale
- calcul km si tarif pentru fiecare transport in parte
- calcul metraje si tonaj marfuri transportate
- coordonarea masinilor catre incarcare si descarcare, precum si stabilirea celor mai eficiente rute de transport
- coordonarea transporturilor contractate de la momentul preluarii marfurilor pana in momentul descarcarii si solutionarea tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii unui contract de transport
- monitorizare sofer si stabilire timpi de condus
- mentinerea relatiei contractuale cu clientii aflati in portofoliu, pana la momentul incasarii obligatiilor financiare privind transporturile efectuate
- intocmire rapoarte de activitate si atingere indicatori de perfomanta

CERINTE

Candidatul ideal in viziunea noastra ar trebui sa fie inzestrat cu:

- EXPERIENTA OBLIGATORIE in domeniul logistic/transporturilor (minim 2 ani)
- cunostinte de limba romana si engleza de nivel avansat
- cunostinte operare PC, Office, navigare internet
- deschidere si capacitate de a invata si utiliza aplicatii software de gestiune si sisteme de licitatii
- abilitati native de vanzare si negociere
- cunostinte privind geografia Romaniei si a Europei
- cunostinte tehnice medii privind tipurile de masini utilizate in transportul rutier de marfuri
- cunostinte tehnice avansate privind calculul metrajelor marfurilor transportate
- cunostinte minime privind legislatia internationala a transporturilor
- dorinta si placere de a munci
- maturitate, responsabilitate si constiinciozitate
- ambitie si dorinta de dezvoltare continua
- corectitudine, integritate, moralitate si etica
- perseverenta, initiativa si creativitate
- capacitatea de a gasi si implementa solutii
- reactie rapida de raspuns
- capacitatea si curajul de a lua decizii
- abilitati de coordonare si lucru in echipa
- echilibrul in a lucra intr-un mediu cu un nivel ridicat de stres
- abilitati avansate de organizare, prioritizare si management eficient al timpului

BENEFICII OFERITE

BENEFICIILE DE CARE VEI AVEA PARTE SUNT:

- salariu fix plus comision in functie de performata obtinuta
- masa de pranz
- telefon de serviciu cu minute si sms-uri nationale nelimitate
- ambianta si mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere profesioniste
- oportunitati de dezvoltare personala si profesionala
- dezvoltarea abilitatilor de lucru in echipa
- dezvoltarea capacitatilor de comunicare, negociere si vanzari
- suport, intelegere, apreciere si corectitudine in evaluarea performantelor
- stabilitate, loialitate si siguranta locului de munca

Compania ALPHA TRANSCORD S.R.L. asigura servicii profesionale de suport logistic si transport frigorific, atat la nivel international cat si intern. Cu vasta experienta in transportul marfurilor generale precum si a celor cu temperatura controlata, prin seriozitate si profesionalism oferim clientilor nostri cele mai inalte standarde de calitate, inca din anul 2006.

» transport intern si international
» expeditii rutiere de marfuri
» servicii conexe solicitate de client