DISPECER TRANSPORT

RISE SPEDITION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati job:

- Recrutare clienti noi;
- Intocmire baza de date clienti;
- Vanzare de servicii de transport;
- Intocmire contracte clienti si furnizori;
- Urmarire indeplinire transport;
- Urmarire incasari/plati pentru clientii si furnizorii din portofoiu asignat;

CERINTE

- Studii universitare;
- Experienta in domeniul transporturilor minim 2 ani;
- Cunostinte avansate vanzari;
- Cunostinte juridice de baza;
- Cunostinte financiare de baza;
- Abilităţi avansate de operare pe calculator (Microsoft Office in special Excel);
- Cunoaşterea limbii engleze şi/ sau cunoaşterea limbii germane;
- Bună capacitate de organizare şi analiză;
- Bune capacităţi de comunicare orală si scrisă;
- Spirit de echipa;
- Dorinta de lucru;
- Dorinta de acumulare cunostinte noi;
- Creativitate si atitudine pozitiva, promptitudine si seriozitate;

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv + comision vanzari
- telefon de serviciu
- mediu de lucru profesionist intr-o echipa tanara

Infiintata in anul 2008 cu capital integral privat, S.C. RISE SPEDITION S.R.L. are ca domeniu principal de activitate transportul de marfuri in regim rutier international si national cu autovehicule proprii sau inchiriate. Totodata, compania este licentiata pentru intermedierea transporturilor rutiere interne si internationale de marfuri si detine in portofoliu peste 180 de clienti activi si peste 100 de firme de transport contractate, din diverse tari si locatii ale Europei, in asa fel incat orice destinatie poate fi considerata „langa casa”.

Viziunea noastra este de a ne dezvolta continuu structura, calitatea si complexitatea serviciilor astfel incat pana la sfarsitul anului 2020 sa ajungem in top 5 companii de transport din Romania.

Misiunea noastra este sa ne folosim constructiv si eficient, la capacitate maxima, forta cu care suntem inzestrati pentru a transforma acea constructie mentala pe care am elaborat-o, in realitate.

Suntem o echipa tanara, plina de entuziasm, cu simt creativ foarte bine dezvoltat, in permanenta cautare de a obtine excelenta in tot ceea ce facem.

Responsabilitatea si flexibilitatea de care dam dovada ne ajuta sa evoluam permanent si sa ne dezvoltam business-ul intr-un ritm sanatos, minimizand totodata la maxim riscurile la care suntem supusi, prin aplicarea unor strategii si tehnologii moderne si inovative.

Vino sa te alaturi echipei noastre si iti vei imbogati cunostintele profesionale pentru a-ti putea forma o cariera solida in domeniul transporturilor.