Dispecer

SC.DAAS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Colecteaza, clasifica si analizeaza solicitarile in functie de felul acestora;
• Distribuie solicitarile catre toti tehnicienii service;
• Intocmeste programul reviziilor;
• Mentine la zi baza de date privind situatia interventiilor;
• Monitorizeaza interventiile si eventual redistribuie tehnicienii catre o noua interventie;
• Inregistreaza si introduce in sistemul informatic toate Rapoartele de Service ;
• Urmareste finalizarea interventiilor;
• Ofera suport tehnic prin telefon clientilor;
• Comunica permanent cu clientii DAAS;
• Raspunde prompt si eficient la apelurile telefonice primite;

CERINTE

• Studii medii/ superioare tehnice (cunostinte de frigotehnie, instalatii termice, electronica, electromecanica, automatizari);
• Abilităţi de planificare, organizare, indemanare;
• Corectitudine, seriozitate, gandire logica;
• Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
• Atentie la detalii si atentie distributiva;
• Cunostinte de operare pe calculator (Word, Excel);
• Capacitate de a comunica foarte bine cu oamenii;
• Disponibiliate de a raspunde solicitarilor service;
• Rezistenta la stres;
• Stapanire de sine.

BENEFICII OFERITE

• tichete de masa; telefon; tichete cadou etc

Comert cu echipamente profesionale pentru segmentul HoReCa si segmentul de frig comercial, rafturi comerciale si industriale, servicii de mentenanta si service.