DIRECTOR VINZARI

BASIC CONSULT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cunoaste foarte bine produsele si serviciile in domeniul productiei publicitare
Prezinta potentialilor clienti oferta generala a companiei,precum si oferte specifice pentru produsele solicitate de acestia.
 Indeplineste obiectivele/targetul de vanzari prin incheierea cu succes a negocierilor cu clientul prin adaptarea cu usurinta la schimbare si identificarea unor solutii creative pentru a rezolva problema clientului, prin intelegerea mediului de afaceri in care activeaza clientul.
 Tine evidenta cererilor si raspunsurilor la cererile de oferta, evidenta contractelor incheiate si a raportarilor lunare.
Identifica noi clienti prin valorificarea informatiei si a semnalelor obtinute dintr-o varietate de surse.
Trebuie sa cunoasca produsele si serviciile companiei, pe cele oferite de competitie si trebuie sa fie capabil sa construiasca o prezentare de vanzare convingatoare,profesionista pentru produsele companieiin comparatie cu competitia
Se documenteaza continuu asupra posibilitatilor tehnice din companie si asupra caracteristicilor materialelor utilizate
Cunoaste competitia si punctele ei tari si slabe
Intocmeste lunar impreuna cu directorul de productie planul de productie
Pentru clientii din portofoliu, indeplineste toate obligatiile unui key account
Urmareste permanent promovarea produselor si atragerea de noi comenzi pentru indeplinirea si depasirea planurilor de productie lunare trasate de conducerea companiei
Coordoneaza si stabileste targeturile agentilor de vinzari, urmareste indeplinirea lor

CERINTE

. Abilităţi de management al proiectelor.
Capacitate de analiză şi sinteză;
Abilităţi de comunicare, cooperare şi spirit de echipă.
Eficienta, buna organizare
Capacitati de negociator
Persuasiv

BENEFICII OFERITE

salariu de baza + comision vinzari

DESCRIEREA FIRMEI

SERVICII DE CONSULTANTA IN MANAGEMENT SI PRESTARI SERVICII