Director Financiar – productie industriala

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

– Coordonarea activitatilor din cadrul departamentului financiar-contabil al firmei si prezentarea rapoartelor specifice conducerii societatii
– Asigurarea intocmirii rapoartelor necesare managementului in vederea luarii deciziilor necesare desfasurarii activitatii
– Sa se asigure de intocmirea in cadrul termenelor legale a obligatiilor companiei catre stat (rapoarte, declaratii etc.)
– Activitati de controlling intern.

CERINTE

• studii superioare finante-contabilitate; expert contabil autorizat (preferabil);
• experienta de cel putin 3 ani in domeniul managementului financiar-contabil intr-o pozitie de conducere, de preferinta in companii de productie industriala ori in audit financiar-contabil;
• experienta in planificarea resurselor si urmarirea lucrarilor in domeniul managementului financiar-contabil;
• experienta in verificarea inregistrarii drepturilor salariale si a contributiilor datorate;
• experienta/capacitate manageriala si de colaborare cu echipa de salariati specializati din subordine;
• experienta in relatiile cu conducerea executiva a companiei – analize de risc, analize si situatii de sinteza, raportari periodice;
• experienta in exploatarea sistemelor informatice de gestiune financiar-contabila si ERP;
• experienta in domeniul raportarilor catre autoritatile fiscale si al relatiilor cu institutiile financiare (banci, asigurari) si cu auditori externi;
• cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/