Director comercial

SC SMART JOB SOLUTIONS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este subordonat Directorului general al societatii. Are in subordine serviciile de vanzari, marketing, de achizitii, logistic si de derulare contracte . Raspunde de identificarea noilor activitati comerciale si de dezvoltare:

Concepe impreuna cu Directorul general planurile de afaceri anuale si strategiile comerciale prioritare in vederea atingerii obiectivelor stabilite.
Urmareste dezvoltarea relatiilor comerciale cu clientii companiei.
Initiaza si negociaza contractele cu clientii si furnizorii companiei si urmareste derularea acestora.
Coordoneaza activitatea de vanzari a companiei; coreleaza comenzile cu oferta companiei.
Face analize si propuneri pentru cresterea vanzarilor.
Prospecteaza activ piata de profil, inclusiv politici de pret si comunicare, in vederea optimizarii continue a activitatii.
Identifica noi oportunitati de afaceri.
Promoveaza produsele si serviciile companiei.
Coordoneaza activitatile logistice (transport, depozitare).
Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine si pentru fluxul operational la nivelul serviciilor pe care le conduce.
Reprezinta compania in relatiile cu tertii, in limitele stabilite.

Mobilitatea: Directorul comercial isi va desfasura activitatea in biroul din sediul companiei, dar si pe teren de fiecare data cand are programate intalniri cu clientii si partenerii de afaceri.

CERINTE

• Studii universitare economice;
• Experienta in domeniul comercial de minim 7 ani; experienta intr-o functie de conducere si de coordonare de cel putin 2 ani;
• Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri, in special prelucrari mecanice si constructii metalice;
• Cunostinte avansate de operare PC;
• Excelente abilitati de comunicare si negociere; spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficienta;
• Foarte bune cunostinte de limba engleza;
• Posesor carnet conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-un mediu modern, competitiv.
Pachet salarial atractiv.

Postul este petnru lucru in BUCURESTI.

Selectie, recrutare si plasare forta de munca in tara si strainatate