Director Calitate

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Professional Placement recruteaza pentru pozitia de Director Calitate. Clientul nostru este o companie multinationala, producator de masini unelte de inalta precizie si prese pentru industria anvelopelor

Responsabilitati:

Implementarea sistemului calitatii
Coordonarea activitatii compartimentelor Directiei Calitate (Asigurarea Calitatii, Controlul Calitatii si Laboratorul de Metrologie);
Stoparea activitatii de productie in conditiile in care factorii de mediu sau de climat pot afecta calitatea produselor;
Planificare si organizare a inspectiilor de calitate pe intreg fluxul de fabricatie corespunzator normelor/standardelor tehnice pentru masini si utilaje;
Inregistrarea si monitorizarea neconformitatilor produselor, participare la procesul de productie si livrare a produselor;
Coordonarea activitatii de dotare cu EMM-uri (Echipamente de Masurare si Monitorizare)
Efectarea periodica a analizelor manageriale ale proceselor din directia proprie
Participare la analizele manageriale ale altor directii ca invitat (client sau furnizor intern) sau la analizele managementului de la cel mai inalt nivel;
Monitorizarea performantelor si a corectitudinii sistemelor de control al calitatii;
Responsabil de bugetare, urmarirea indicatorilor de performanta, relatia cu furnizorii

CERINTE

+10 ani experienta pe o pozitie similara, ideal in industria grea
Studii superioare in domeniul tehnic, master in domeniul similar reprezinta un avantaj
Certificari in domeniul calitatii constituie un avantaj
Experienta in coordonare de echipe / proiecte
Limba engleza avansat
Nivel avansat in utilizarea pachetului MS Office

Toti candidatii care corespund cerintelor mai sus amintite sunt rugati sa aplice online. Vor fi contactati doar aceia care corspund profilului descries, in maximum 4 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro