DIRECTOR ADMINISTRATIV – INDUSTRIA USOARA (utilaje / echipamente) hale si terenuri

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

SUPERVIZAREA ACTIVITATII DE SERVICE :
1) Puneri in functiune a utilajelor si echipamentelor vandute:
*urmareste sa se execute la termenele contractuale
*verifica continutul proceselor verbale de punere in functiune
*urmareste finalizarea – daca sunt reclamatii din partea beneficiarilor, lipsuri la livrare,etc.
2) Interventii in perioada de garantie si post-garantie
*urmarestesa se execute in termenul cel mai scurt.
*verifica continutul rapoartelor de service
*urmareste finalizarea – daca sunt reclamatii din partea beneficiarilor, lipsuri la livrare, piese de livrat ulterior, etc.

3) Activitatea de service a personalului tehnic
*analizeaza rapoartele de activitate (timpi de deplasare, grad de rezolvare a reclamatiilor) *analizeaza comportamentul personalului de service fata de clienti.
*urmareste si propune efectuarea instruirii personalului tehnic
*supervizeaza activitatea personalului tehnic (program de lucru, eficienta , etc )
4) Lucrari de montajexecutate la clienti
*urmareste decontarea lucrarilor si a materialelor in termenul cel mai scurt
SUPERVIZAREA ACTIVITATII DE MARKETING
• Urmareste intocmirea planurilor de marketing la nivel de firma, la termenele stabilite de echipa de vanzari
• Urmareste intocmirea planurilor de promovare a produselor
• Urmareste implementarea planurilor de marketing si promovare de produse
• Supervizeaza activitatea responsabilului de marketing
SUPERVIZAREA ACTIVITATII LA PUNCTUL DE LUCRU DIN LOCALITATEA ULMI / TARGOVISTE
1) Supervizeaza activitatea administrativa la halele din Tagoviste, atat a celor in care isi desfasoara activitatea firma cat si a celor inchiriate catre client, cat si pentru intretinerea terenurilor aflate in proprietatea companiei
• intocmeste un plan de intretinere si reparatii cu indicarea responsabililor si a termenelor
• supervizeaza efectuarea reparatiilor planificate
• supervizeaza activitatea chiriasului si respectarea clauzelor contractului cu acesta
• urmareste incheierea unei asigurari a cladirii
• urmareste efectuarea instructajului PSI la angajatii chiriasului
• Urmareste starea si integritatea dotarilor (imprejmuiri , baraci, plantatii , etc ) si face propuneri de imbunatatire a situatiei in care se afla terenurile.
SUPERVIZAREA ACTIVITATII LA SEDIUL CENTRAL DIN BUCURESTI
1) Supervizeaza activitatea inspectorului de personal

• Urmareste planificarea judicioasa a concediilor de odihna pentru intregul personal
2) Supervizeaza activitatea responsabilului cu logistica

• urmareste ca toata flota de masini sa fie asigurata
• urmareste ca toata flota de masini sa aiba vignete
• urmareste integritatea fizica a fiecarei masini in parte
• urmareste intocmirea unui plan de reparatii si service ( schimb cauciucuri, ITP, revizii periodice )
• urmareste executarea planului de reparatii si service la termenele stabilite
• decide casarea / vanzarea masinilor vechi.

CERINTE

Experienta pe o pozitie similara minim 5 ani.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/