Director Adjunct

FINANCE ONE IFN S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se doreste o colaborare part-time de 2 h/zi, acest job reprezentand o oportunitate pentru un al doilea loc de munca pentru candidat.

Responsabilitati:
-conduce activitatea companiei conform regulilor stabilite impreuna cu consiliul de adminstratie, tinandu-se cont de legislatia in vigoare si de normele, politicile si procedurile interne;

-pregateste constant angajatii din subordinea sa, ii informeaza cu privire la legislatie, norme, proceduri si politici interne si se asigura ca acestia si le-au insusit si le aplica in mod corect;

- supervizeaza si evalueza periodic activitatea tuturor angajatilor din subordine;

-asigura procesarea si aprobarea aplicatiilor de credit;

-este responsabil de instruirea angajatilor si de calitatea muncii lor;

-se asigura ca procedura de prevenirea si sanctionarea spalarii banilor este cunoscuta de toti salariatii;

-acorda asistenta si consiliere angajatilor din subordine in activitatile lor curente.

CERINTE

Cerinte obligatorii:

- sa nu fie investit cu atributii de conducere in cadrul altei institutii financiare nebancare sau al altei societati comerciale, dar sa fi avut functie de conducere in trecut;

- sa aiba experienta intr-un domeniu considerat relevant pentru Banca Nationala ( adica sa fi lucrat in domeniul bancar - functie de conducere cel putin 2 ani);

- sa aiba onorabilitatea corespunzatoare functiei;

- sa nu fi cauzat prin activitatea lor falimentul unui agent economic;

- sa asigure conducerea de zi cu zi a activitatii numai in cadrul institutiei financiare nebancare in care sunt numiti si sa cunoasca limba romana.

DESCRIEREA FIRMEI

Insitutie financian non-bancara